Festival Amadeus i Mali Amadeus

11. MEĐUNARODNI FESTIVAL MUZIKE I IGRE "AMADEUS" u Beogradu

OBAVEŠTENJE ZA BALETSKE IGRAČE:

Dragi učesnici,

Čestitamo na osvojenim nagradama!
U nedelju, 17. juna očekujemo Vas na velikoj sceni narodnog pozorišta u Beogradu! Okupljanje je ispred ulaza na malu scenu Raša Plaović u Francuskoj ulici. Molimo učesnike da se okupe isped ulaza sa svojim profesorima do 10 časova. Potom će organizatori sprovesti učesnike u garderobe u pozorištu, nakon čega će biti organizovana kratka proba pred nastup. Molimo učesnike da pažljivo slušaju uputstva organizatora kako bismo ispoštovali ustanovu. Glavni ulaz na veliku scenu biće otvoren za roditelje i publiku nekoliko minuta pre 12 časova. Molimo roditelje da pre toga ne ulaze. U 12 časova počinje program i svečana dodela diploma učesnicima, ulaz je slobodan! Dobrodošli!

REZULTATE TAKMIČENJA PREUZMITE NA DNU STRANICE.

Festival počinje takmičenjem najmlađih učesnika u muzičko- scenskom nastupu pod nazivom "MALI AMADEUS".

Polaznici nekoliko Beogradskih predškolskih ustanova takmičiće se 12. maja, 2018. god u Kući Đure Jakšića (Skadarska 34)  sa početkom u 17:00  časova.

Pravilnik i Prijavu možete preuzeti na dnu stranice.

Raspored takmičenja:

• MUZIKA:   25. i 27. maj, 2018. god  sa početkom u 10 časova, svečana sala muzičke škole "Amadeus", ul. Toše Jovanovića 11, Čukarica (tržni centar STANKOM- ulaz iz ulice Stevana Brakusa)
  • IGRA :  26. maj, 2018. god   sa početkom u 10 časova, Pozorište "Duško Radović", Aberdareva 1

Raspored revijalnih koncerata:

• 04.06. 2018. god  u 19 časova - Biblioteka grada Beograda, Knez Mihajlova 56
  • 08.06. 2018. god  u 19 časova - Dom vojske Srbije, Braće Jugovića 19
  • 09.06. 2018. god  u 19 časova - Kuća Đure Jakšića, Skadarska 34
  • 11.06. 2018. god  u 19 časova -  Kulturni Centar Beograda (Artget galerija), Knez Mihailova 6
  • 17.06. 2018. god  u 12 časova -  Narodno pozorište u Beogradu, Velika scena, Francuska 3

*Organizatori zadržavaju pravo izmene termina održavanja revijalnih koncerata, o čemu će svi biti blagovremeno obavešteni.

Rok za podnošenje prijava je 19. maj  2018. godine.

Muzički festival AMADEUS  prvi put je održan 2008. godine  i do sada je okupio veliki broj učenika osnovnih i srednjih muzičkih škola Srbije, kao i veliki broj dece predškolskog uzrasta koja nastupaju u pripremi MŠ Amadeus.  Posle sedam godina festivalu se priključuje i baletska omladina Srbije, a vec sledeće godine dobija međunarodni karakter.

Međunarodni Festival muzike i igre Amadeus je jedinstven u zemlji i održava se sa ciljem razvoja kulture u našoj zemlji i motivacije mladih umetnika da kroz svaki nastup unapređuju svoje izvođačko umeće. Kod učesnika razvija veštinu sviranja i igre, muzičko i baletsko obrazovanje, ljubav prema umetnosti i takmičarski duh.

Prva tri dana festivala  su takmičarskog karaktera kada žiri dodeljuje nagrade i raspoređuje takmičare na 5 revijalnih koncerata. Sistem nagrađivanja je osmišljen da motiviše sve učesnike da sledeće izvođenje bude još bolje.

Cilj revijalnog dela festivala je da najbolji učesnici  dobiju priliku da se upoznaju sa najznačajnijim, najlepšim akustičnim salama u Beogradu i na taj način uvedu u svet profesionalnih umetnika. Iz godine u godinu festival ima sve veći broj i učesnika i publike.

ULAZ NA SVE KONCERTE JE SLOBODAN!

The 11th INTERNATIONAL FESTIVAL OF MUSIC AND DANCE “AMADEUS” in Belgrade, Serbia

We are honoured to invite you to

The 11th INTERNATIONAL FESTIVAL OF MUSIC AND DANCE “AMADEUS” in Belgrade, Serbia

Students of primary and secondary music schools, ballet schools and studios operating in Serbia or abroad are eligible to apply for the festival and become its participants.

The list of registration fees can be found in the Festival's Rules and Regulations document at the bottom of the page.

The necessary application documents (legibly filled-in application form, a photocopy of the student’s grade report card and a proof of payment) are to be delivered by mail, in person or by e-mail at skola@amadeus.edu.rs, application deadline being May 19th 2018.

COMPETITION DAYS:

12.05.2018.    17:00    LITTLE AMADEUS         -Kuća Đure Jakšića   ( 34 Skadarska Street)

25.05.2018.    10:00    AMADEUS 11                 -Amadeus Music School       (11 Toše Jovanovića Street, Čukarica)

26.05.2018.    10:00    AMADEUS 11 (ballet)    -Theatre Duško Radović     (1 Aberdareva Street)

27.05.2018.    10:00    AMADEUS 11                 - Amadeus Music School     (11 Toše Jovanovića Street, Čukarica)

NONCOMPETITIVE CONCERTS:

04.06.2018.    19:00    Belgrade City Library  -winners in the category of chamber ensambles       (56 Knez Mihailova Street)

08.06.2018.    19:00    Dom vojske Jugoslavije (main hall)  –laureates of the festival        (19 Braće Jugovića Street)

09.06.2018.    19:00    Kuća Đure Jakšića-THE SECOND AND THIRD AWARD WINNERS              ( 34 Skadarska Street)

11.06.2018.    19:00    Cultural Centre  of Belgrade (ARTGET gallery ) -FIRST AWARD WINNERS     (6 Knez Mihailova Street)

17.06.2018.    12:00    NATIONAL THEATRE IN BELGRADE (MAIN STAGE) –ballet laureates      (3 Francuska Street)

Preuzmite dokumenta: