Festival Amadeus i Mali Amadeus

12. MEĐUNARODNI FESTIVAL MUZIKE I IGRE "AMADEUS" u Beogradu

ČESTITAMO SVIM TAKMIČARIMA NA OSVOJENIM NAGRADAMA!
NA REVIJALNIM KONCERTIMA NASTUPIĆE DOBITNICI NAGRADA PREMA SLEDEĆEM RASPOREDU:

SA OSVOJENIH 100-97  Dom vojske Srbije

SA OSVOJENIH 96-92   Kulturni centar Beograda

SA OSVOJENIH 91-90  Biblioteka grada Beograda

SA OSVOJENIH 89-74 Kuća Đure Jakšića

Molimo učesnike da na revijalne koncerte dođu sat vremena ranije radi probe!

REZULTATE TAKMIČENJA I PREPORUKU ŽIRIJA ZA KOMPOZICIJU KOJU ĆE SVAKI UČESNIK IZVESTI NA REVIJALNOM DELU FESTIVALA MOŽETE PREUZETI NA DNU STRANE.

Ukoliko imate promenu u repertoaru molimo Vas da nam pošaljete na email škole skola@amadeus.edu.rs

Imamo veliku čast da Vam predstavimo 12. po redu međunarodni festival muzike i igre Amadeus u Beogradu, za učenike svih predškolskih, osnovnih i srednjih muzičkih/baletskih  škola/studia iz zemlje i inostranstva. Takmičarskog je karaktera, a najbolji učesnici imaće priliku da nastupe na nekom od svečanih  koncerata u okviru revijalnog dela festivala.

Festival Amadeus počinje 11. maja takmičenjem najmlađih učesnika u muzičko- scenskom nastupu pod nazivom "MALI AMADEUS", a trajaće sve do 18. juna kada je zakazan poslednji koncert revijalnog dela festivala. Polaznici nekoliko Beogradskih predškolskih ustanova okupiće se na uglu ulica: Skadarske i bul. Despota Stefana, 11. maja u 15 časova. Povorka dece krenuće Skaraskom ulicom ka kući Đure Jakšića, a ispred će svi u glas otpevati pesmu "Nek svud ljubav sja". U 15:30 časova počeće takmičenje mališana, koji će se svojim uvežbanim performansima predstaviti publici.

Na dnu stranice možete preuzeti dokumenta festivala: Prijavu i Pravilnik

Raspored takmičenja:

• MALI AMADEUS:  11. maj, 2019. god sa početkom u 15:00 časova, Kuća Đure Jakšića, Skadarska 34
  • MUZIKA:   24. i 26. maj, 2019. god  sa početkom u 10 časova, svečana sala muzičke škole "Amadeus", ul. Toše Jovanovića 11, Čukarica (tržni centar STANKOM- ulaz iz ulice Stevana Brakusa)
  • IGRA :  01. jun, 2019. god   sa početkom u 10 časova, Pozorište "Duško Radović", Aberdareva 1

Raspored revijalnih koncerata:

• 03.06. 2019. god  u 19 časova - Biblioteka grada Beograda, Knez Mihajlova 56
  • 10.06. 2019. god  u 19 časova - Kulturni Centar Beograda (Artget galerija), Knez Mihailova 6
  • 14.06. 2019. god  u 19 časova - Dom vojske Srbije, Braće Jugovića 19
  • 16.06. 2019. god  u 12 časova - Narodno pozorište u Beogradu, Velika scena, Francuska 3
  • 18.06. 2019. god  u 19 časova - Kuća Đure Jakšića, Skadarska 34

*Organizatori zadržavaju pravo izmene termina održavanja revijalnih koncerata, o čemu će svi biti blagovremeno obavešteni.

Rok za podnošenje prijava je 19. maj  2019. godine.

Muzički festival AMADEUS  prvi put je održan 2008. godine  i do sada je okupio veliki broj učenika osnovnih i srednjih muzičkih škola Srbije, kao i veliki broj dece predškolskog uzrasta koja nastupaju u pripremi MŠ Amadeus.  Posle sedam godina festivalu se priključuje i baletska omladina Srbije, a vec sledeće godine dobija međunarodni karakter.

Međunarodni Festival muzike i igre Amadeus je jedinstven u zemlji i održava se sa ciljem razvoja kulture u našoj zemlji i motivacije mladih umetnika da kroz svaki nastup unapređuju svoje izvođačko umeće. Kod učesnika razvija veštinu sviranja i igre, muzičko i baletsko obrazovanje, ljubav prema umetnosti i takmičarski duh.

Prva tri dana festivala  su takmičarskog karaktera kada žiri dodeljuje nagrade i raspoređuje takmičare na 5 revijalnih koncerata. Sistem nagrađivanja je osmišljen da motiviše sve učesnike da sledeće izvođenje bude još bolje.

Cilj revijalnog dela festivala je da najbolji učesnici  dobiju priliku da se upoznaju sa najznačajnijim, najlepšim akustičnim salama u Beogradu i na taj način uvedu u svet profesionalnih umetnika. Iz godine u godinu festival ima sve veći broj i učesnika i publike.

ULAZ NA SVE KONCERTE JE SLOBODAN!

The 12th INTERNATIONAL FESTIVAL OF MUSIC AND DANCE “AMADEUS” in Belgrade, Serbia

We are honoured to invite you to

The 12th INTERNATIONAL FESTIVAL OF MUSIC AND DANCE “AMADEUS” in Belgrade, Serbia

Students of primary and secondary music schools, ballet schools and studios operating in Serbia or abroad are eligible to apply for the festival and become its participants.

The list of registration fees can be found in the Festival's Rules and Regulations document at the bottom of the page.

The necessary application documents (legibly filled-in application form, a photocopy of the student’s grade report card and a proof of payment) are to be delivered by mail, in person or by e-mail at skola@amadeus.edu.rs, application deadline being May 19th 2019.

COMPETITION DAYS:

11.05.2019.    15:00    LITTLE AMADEUS         -Kuća Đure Jakšića   ( 34 Skadarska Street)

24.05.2019.    10:00    AMADEUS 12                 -Amadeus Music School       (11 Toše Jovanovića Street, Čukarica)

26.05.2019.    10:00    AMADEUS 12                 -Amadeus Music School       (11 Toše Jovanovića Street, Čukarica)

01.06.2019.    10:00    AMADEUS 12 (ballet)    -Theatre Duško Radović     (1 Aberdareva Street)

NONCOMPETITIVE CONCERTS:

03.06.2019.    19:00    Belgrade City Library -winners in the category of chamber ensambles

(56 Knez Mihailova Street)

10.06.2019.    19:00    Cultural Centre of Belgrade(ARTGET gallery ) -FIRST AWARD WINNERS

(6 Knez Mihailova Street)

14.06.2019.    11:00    Dom vojskeJugoslavije (main hall)  –laureates of the festival

(19BraćeJugovića Street)