Festival Amadeus i Mali Amadeus

10. MEĐUNARODNI FESTIVAL MUZIKE I IGRE "AMADEUS" u Beogradu

Čestitamo svim takmičarima na osvojenim nagradama!

Koncert laureata je 16. juna sa početkom u 19 časova!!

Rezultate preuzmite na dnu stranice.

Najava festivala počeće mjuziklom "Mocartov muzički vremeplov", koji će biti izveden u Jugoslovenskoj kinoteci u subotu, 01. aprila  2017. god.  sa početkom u 19 časova. Mjuzikl je u potpunosti delo učenika i profesora škole.

10. festival Amadeus počeće takmičenjem najmlađih učesnika u muzičko- scenskom nastupu pod nazivom "MALI AMADEUS". Polaznici nekoliko Beogradskih predškolskih ustanova takmičiće se 13. maja, 2017. god u Kući Đure Jakšića (Skadarska 34)  sa početkom u 17:30  časova.

Raspored takmičenja:

• MUZIKA:   26. i 28. maj, 2017. god  sa početkom u 10 časova, svečana sala muzičke škole "Amadeus", ul. Toše Jovanovića 11, Čukarica (tržni centar STANKOM- ulaz iz ulice Stevana Brakusa)
  • IGRA :  27. maj, 2017. god   sa početkom u 12 časova, Pozorište "Duško Radović", Aberdareva 1

Raspored revijalnih koncerata:

• 05.06. 2017. god  u 19 časova - Kulturni Centar Beograda (Artget galerija), Knez Mihailova 6
  • 10.06. 2017. god  u 19 časova - Kuća Đure Jakšića, Skadarska 34
  • 11.06. 2017. god  u 12 časova -  Narodno pozorište u Beogradu, Velika scena, Francuska 3
  • 16.06. 2017. god  u 19 časova - Dom vojske Srbije, Braće Jugovića 19
  • 17.06. 2017. god  u 18 časova - Atrijum Narodne biblioteke, Skerlićeva 1
  • 23.06. 2017. god  u 19 časova - Svečana sala muzičke škole "Amadeus", ul. Toše Jovanovića 11

*Organizatori zadržavaju pravo izmene termina održavanja revijalnih koncerata, o čemu će svi biti blagovremeno obavešteni.

Pravilnik i Prijavu možete preuzeti na dnu stranice.

Rok za podnošenje prijava je 20. maj  2017. godine

Muzički festival AMADEUS  prvi put je održan 2008. godine  i do sada je okupio veliki broj učenika osnovnih i srednjih muzičkih škola Srbije, kao i veliki broj dece predškolskog uzrasta koja nastupaju u pripremi MŠ Amadeus.  VII Festivalu Amadeus  su se priključile  baletske škole i baletski studii iz Srbije, a VIII festival obeležili su i učesnici iz Makedonije i Bosne i Hercegovine. Time  je manifestacija postala međunarodna i promenila naziv u MEĐUNARODNI FESTIVAL MUZIKE I IGRE AMADEUS!
Na festivalu Amadeus IX prvi put su se takmičili i najmlađi učesnici, polaznici nekoliko Beogradskih vrtića u okviru takmičenja "Mali Amadeus". Nadmetali su se u muzičko-scenskom nastupu, a u pripremi muzičke škole Amadeus.

Međunarodni Festival muzike i igre Amadeus je jedinstven u zemlji i održava se sa ciljem razvoja kulture u našoj zemlji i motivacije mladih umetnika da kroz svaki nastup unapređuju svoje izvođačko umeće. Kod učesnika razvija veštinu sviranja i igre, muzičko i baletsko obrazovanje, ljubav prema umetnosti i takmičarski duh.

Prva tri dana festivala  su takmičarskog karaktera kada žiri dodeljuje nagrade i raspoređuje takmičare na 6 revijalnih koncerata. Sistem nagrađivanja je osmišljen da motiviše sve učesnike da sledeće izvođenje bude još bolje.

Cilj revijalnog dela festivala je da najbolji učesnici  dobiju priliku da se upoznaju sa najznačajnijim, najlepšim akustičnim salama u Beogradu i na taj način uvedu u svet profesionalnih umetnika. Iz godine u godinu festival ima sve veći broj i učesnika i publike.

ULAZ NA SVE KONCERTE JE SLOBODAN!

The 10th INTERNATIONAL FESTIVAL OF MUSIC AND DANCE “AMADEUS” in Belgrade, Serbia

Dear friends,

We are honoured to invite you to

The 10th INTERNATIONAL FESTIVAL OF MUSIC AND DANCE “AMADEUS” in Belgrade, Serbia

Students of primary and secondary music schools, ballet schools and studios operating in Serbia or abroad are eligible to apply for the festival and become its participants.

The list of registration fees can be found in the Festival's Rules and Regulations document at the bottom of the page.

The necessary application documents (legibly filled-in application form, a photocopy of the student’s grade report card and a proof of payment) are to be delivered by mail, in person or by e-mail at skola@amadeus.edu.rs, application deadline being May 20th 2017.

COMPETITION DAYS:

13.05.2017.   17:30    LITTLE AMADEUS        -Kuća Đure Jakšića   ( 34 Skadarska Street)

26.05.2017.    10:00    AMADEUS 10                    -Amadeus Music School       (11 Toše Jovanovića Street, Čukarica)

27.05.2017.    12:00    AMADEUS 10 (ballet)   -Theatre Duško Radović     (1 Aberdareva Street)

28.05.2017.    10:00    AMADEUS 10                    - Amadeus Music School     (11 Toše Jovanovića Street, Čukarica)

NONCOMPETITIVE CONCERTS:

05.06.2017.    19:00    Cultural Centre  of Belgrade (ARTGET gallery ) -FIRST AWARD WINNERS     (6 Knez Mihailova Street)

10.06.2017.    19:00    Kuća Đure Jakšića-THE SECOND AND THIRD AWARD WINNERS              ( 34 Skadarska Street)

11.06.2017.    12:00    NATIONAL THEATRE IN BELGRADE (MAIN STAGE) –ballet laureates      (3 Francuska Street)

16.06.2017.    11:00    Dom vojske Jugoslavije (main hall)  –laureates of the festival        (19 Braće Jugovića Street)

17.06.2017.    18:00    Atrium  of the National Library of Serbia  -winners in the category of chamber ensambles       (1 Skerlićeva Street)

23.06.2017.    19:00    Amadeus music school -winners in the category of composing       (11 Toše Jovanovića Street)