"Моцартов музички времеплов"

Свечано отварање 9. фестивала „Амадеус“ биће одржано у уторак 17. маја јединственим музичко-сценским догађајем. Тада ће премијерно бити изведен мјузикл „Моцартов музички времеплов“ по оригиналном тексту професора Сенке Васовић и Јелене Живковић. Средњошколци музичке школе „Амадеус“ Николета Радуловић, Лазар Зечевић, Ана Бакоч, Наталија Миленковић и Дуња Ђокић су својим идејама помогли млађим ученицима да реализују овај мјузикл. У представи је коришћена популарна класична музика лепо уклопљена у целину. Радња се заснива на животу једног од највећих композитора свих времена В.А. Моцарта. У стварању представе учествовао је господин Радослав Рале Миленковић наш познати глумац, позоришни режисер и професор Академије уметности у Новом Саду. Позивамо све заинтересоване гледаоце да дођу у салу Музеја југословенске кинотеке у Косовској улици и погледају ову симпатичну представу. Улаз за публику је бесплатан.