"Mocartov muzički vremeplov"

Svečano otvaranje 9. festivala „Amadeus“ biće održano u utorak 17. maja jedinstvenim muzičko-scenskim događajem. Tada će premijerno biti izveden mjuzikl „Mocartov muzički vremeplov“ po originalnom tekstu profesora Senke Vasović i Jelene Živković. Srednjoškolci muzičke škole „Amadeus“ Nikoleta Radulović, Lazar Zečević, Ana Bakoč, Natalija Milenković i Dunja Đokić su svojim idejama pomogli mlađim učenicima da realizuju ovaj mjuzikl. U predstavi je korišćena popularna klasična muzika lepo uklopljena u celinu. Radnja se zasniva na životu jednog od najvećih kompozitora svih vremena V.A. Mocarta. U stvaranju predstave učestvovao je gospodin Radoslav Rale Milenković naš poznati glumac, pozorišni režiser i profesor Akademije umetnosti u Novom Sadu. Pozivamo sve zainteresovane gledaoce da dođu u salu Muzeja jugoslovenske kinoteke u Kosovskoj ulici i pogledaju ovu simpatičnu predstavu. Ulaz za publiku je slobodan.